Tuzla Bakır Oluk ile Tanışıyor

Tuzla Bakır Oluk ile Tanışıyor

Bakır fazla pahalı olabilecek bir çatı oluk malzemesi olurken çinko buna nazaran daha uygun fiyatlı bir oluk malzemesidir. Her iki malzemeden de uzun ömürlü ve estetik açıdan iyi görünüme sahip oluk uygulamaları ortaya çıkarmak mümkün olsa bile; montaj, işçilik gibi noktalarda daha hızlı olmak gereken ve her iklim koşulunda rahat biçimde sorun yaşamadan kullanarak bakıma daha az maliyet harcayabileceğiniz oluk uygulamaları da bulunuyor. İşte bu durumlar için senelerdir yurt dışında kullanılan eksiz  oluk uygulamaları artık ülkemizde de daha fazla yapı çatısında görülmeye başladı. Ada Eksiz Oluk ve Çatı Sistemleri olarak bizler, Tuzla eksiz oluk işinizde uzman personeli ile en başarılı desteği veriyoruz.

Dört farklı genişlik çap ebatlarıyla eksiz oluklar; 28 cm , 30cm , 33 cm , 40 cm ölçülerindedir. Bu ölçüler, oluk sacının hazırlanırken makinaya girmeden önceki bükümsüz açılım ölçüsü olmaktadır. Adında olduğu gibi eksik olarak hazırlanır. Su taşıma kapasitesinin fazlalığına başlı olarak Tuzla eksiz oluk çalışmasında uygun olan çapı talep edebilirsiniz. Özellikle apartman, toplu konut, villa gibi yapılarda daha çok tercih edilen eksiz oluk genişlik çap ebadı 33 cm olmaktadır.  Sac kalınlığı olarak 0,30 mm - 0,35 mm -0,40 mm - 0,45 mm - 0,50 mm olmak üzere çeşitler bulunuyor. 40- 45 cm aralıklarda keelpçe kullanılmasında yarar vardır. Ayrıca eksiz oluk uygulamasında kiremit altı sac kullanılması daha sağlıklı ve sonrasında yaşanabilecek sorunları ortadan kaldırabilecek çalışmalara imza atılmasını sağlayacaktır. Kullanmadığınızda, özellikle kar birikmeleri ile eriyen su, çatı arasına geri tepebilir. Ayrıca kullanılmadığında bu su, dış cephe sıvasının patlamamasına da neden olabileceğinden 20 cm galvaniz kiremit altı yaka sacı kullanılması faydalıdır.

Tuzla eksiz oluk uygulaması yaptıracağınız zaman, tüm bu detayları dikkate alacak bir firma arıyorsanız bizimle irtibata geçerek çözüm üretmemizi isteyebilirsiniz.

Blog yazısını Paylaş

Bunlarada Göz Atın

0 Yorum

Yorum Yaz